А чи знали ви, що відносно нещодавно (приблизно 100 років тому) жінки не мали права голосувати і бути обраними, отримували меншу зарплату за однакову роботу в порівнянні із чоловіками, не мали права власності (навіть плаття купували зі згоди батька/брата/чоловіка), не могли розпоряджатися власнею зарплатою і не мали права на дітей.

8 березня — це не про квіти і подарунки для жінок, це про боротьбу жінок за рівні права, за світ, у якому вони вільні обирати те, як виглядати, де працювати — в цілому, як жити і ким бути. тому Amnesty International Україна закликає у цей день відмовитися від традиційного «святкування» 8 березня, натомість залучити дітей до активностей, які бодай трохи дадуть їм уявлення про історію боротьби за рівність чоловіків і жінок та реальне сприйняття жінок у сьогоднішньому суспільстві. 

Саме це, на нашу думку, і буде справжнім святкуванням — святкуванням торжества рівності та пізнання. з цією метою пропонуємо вам іншу концепцію, як можна відзначити 8 березня — міжнародного дня прав жінок. 

Наша школа провела виховні бесіда та познайомили учнів з історією боротьби про права жінок. 

Конспект уроку.

https://youtu.be/qGR4yzMplkw