24 листопада 2016 року, працівники департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації провели навчання для учнів  Броварської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 7, де було представлено пізнавальний мультфільм, основною метою якого є формування в учнів сучасного світогляду та системи спеціальних знань щодо переваг прогресивних технологій енергоефективного освітлення та їхнього впливу на зниження викидів парникових газів в атмосферу.

Застарілі лампи розжарювання споживають велику кількість електрики, а чим більше потрібно електрики, тим більше вугілля доводиться спалювати на теплоелектростанції, щоб її виробити. Чим більше на електростанції спалять вугілля, тим більше виділиться до атмосфери парникового газу (вуглекислого газу – СО2) і тим сильніше буде парниковий ефект.

Раціональне використання електроенергії – основне вирішення проблеми її економії і скорочення викидів парникових газів. Саме енергоефективні лампи дозволяють зменшити споживання електроенергії й тим самим послабити дію парникового ефекту.

Просвітницька робота дозволила учням ознайомитися із сучасними видами енергоефективних ламп – люмінесцентними та світлодіодними, з їхніми конструкціями та перевагами; визначити основні недоліки застарілої технології освітлення – ламп розжарювання; з’ясувати роль енергоефективних ламп у зниженні викидів вуглекислого газу до атмосфери; ознайомитися із розрахунками екологічного та соціально-економічного ефектів, якщо замінити лампи розжарювання в усіх квартирах, будинках та під’їздах України на енергоефективні; усвідомити, що основним показником економічності лампи є вартість її споживання.