«Зробимо життя безпечним» під таким гаслом у перші два тижні нового навчального року в освітніх закладах Київської області пройшов «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності». За доборю традицією двічі на рік до дітлахів приходять працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, аби розповісти чим може закінчитись нехтування правилами пожежної та власної безпеки. Учні нашої школи долучились до цих заходів.

Діти своєю допитливістю  та цікавістю підпадають під  так звану групу ризику, адже в пошуках чогось незвичного спричиняють надзвичайні ситуації або стають їх жертвами. І попередити, проінформувати їх про небезпеку, познайомити з першочерговими діями з ліквідації надзвичайних ситуацій та правилами порятунку власного здоров’я та оточуючих – це головна мета рятувальників.

 5 вересня, щоб охопити більшу аудиторію  юних шукачів пригод, рятувальники вирішили влаштувати справжнє «Свято безпеки», на яке завітали майже півтисячі школярів м. Бровари. Розпочався захід з показу пожежно-рятувальної техніки та спорядження, що вишикувалась перед Міським центром культури. Гостям на практиці продемонстрували всі  можливості пожежної автодрабини, як проходить рятування  потерпілого та гасіння пожежі та висоті, як оперативно проводиться бойове розгортання від пожежного автомобіля та яким чином подається вода в осередок пожежі.  Та найбільш всіх зацікавив автомобіль піротехнічної служби, біля якого рятувальники виклали цікаве та незвичайне спорядження, бронежилети, міношукачі та інше. Кожен міг приміряти та поторгати спорядження справжніх піротехніків.

Після короткої екскурсії всі зібралися у великому святковому залі, де і розпочався урок «Зробимо життя безпечним». Відкрив захід своєю промовою Петро Кісільов, заступник начальника Головного управління ДСНС України у Київській області. Він привітав дітлахів з початком нового навчального року, побажав успіхів у навчанні та зауважив, що знання отримані  школярами сьогодні на цьому святі дуже важливі, адже в майбутньому можуть врятувати їх життя та життя оточуючих.

 Рятувальники розповіли дітлахам що таке вогонь та що може статися якщо нехтувати правилами пожежної безпеки. На прикладів слайдів, на фото з реальних пожеж школярам було роз’яснено основні причини виникнення пожеж та їх наслідки.

А от чи вміють учні правильно викликати пожежно-рятувальну службу? Пройшовши по залу – ми дізнались – вміють гарно та чітко, знають як та що треба говорити та діяти . Це все завдяки урокам з основ безпеки життєдіяльності – зауважив один з хлопчиків. Після практичної частини, гостям було запропоновано трішки розважитись та пограти у веселу гру «Справжній рятувальник». Дві команди «Чіп і Дейл» та «Поні» змагались весело та  завзято. Умовою конкурсу було на швидкість одягнути справжню бойовку та утворити пантоміму на запропоновану тему. З завданням всі справились гарно та швидко, дівчата діяли найоперативніше. Перемогла все-таки дружба і всі отримали подарунки за участь.

А далі розпочалась тема від якої всі були в захваті – «Небезпечні знахідки». Працівники піротехнічної служби розповіли дітлахам що таке вибухобезпечні предмети, та на прикладі вже ними знешкоджених мінометних мін та снарядів розповіли про їх класифікацію та ступінь ураження кожного.

Звернули увагу на те, що треба робити якщо випадково натрапити на небезпечну знахідку та що ні в якому разі робити неможна. Також продемонстрували засоби захисту піротехніків, які використовуються при розмінуванні. Двоє смільчаків із залу приміряли бронежилети та каски в яких працюють сапери, а найсильніший хлопчина одягнув костюм що важить 40 кг, маючи вагу 48 кг.

На завершення всім було продемонстровано фільм «Небезпечні знахідки», в якому гарно пояснено та продемонстровано які наслідки  несуть нехтування правилами безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів.

А по виходу з зали у фойє було організовано виставку ВНП, де дітлахи могли взяти в руки та подивитись на вже знешкоджені артснаряди, патрони, міни та інше.

Всім даний захід сподобався, вчителі та діти подякували рятувальникам та запевнили, що будуть дотримуватись правил безпеки. Враховуючи сьогодення тема вибухонебезпечних предметів досить актуальна, тому інформація отримана сьогодні та ще на таких реалістичних прикладах відкарбується в пам’яті наших учнів надовго – зауважила директор Броварської спецііалізованої школи №7 . А заходи такого масштабу підвищують культуру безпеки кожного школяра.

Використана інформація з сайту Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області