Цьогоріч виповнюється 152 роки з дня народження української письменниці, поетеси, перекладачки та культурної діячки Лесі Українки, яка народилася 25 лютого 1871 року у місті Новоград-Волинський (нині Звягель) на Житомирщині.

   Вірші Лесі Українки (справжнє ім’я  якої  Лариса Петрівна Косач-Квітка) – це джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу. У своїх поезіях Леся Українка, попри важку хворобу, ніколи не нарікала на свою долю, а продовжувала боротися  постійно. Вірші Лесі України знає кожен українець, адже її слова  влучали в саме серце несправедливості: викривали  владу, говорили про недолю українського народу, звинувачували у байдужості…

  Поетеса залишила нам твори, які й нині дарують нам надію та є дороговказом у житті.

    До річниці з дня народження видатної української поетеси в Броварському ліцеї №7  запланували  і провели відео – уроки,  вікторини, виставки, конкурси декламаторів.

   Увесь попередній тиждень у ліцеї відбувались заходи присвячені 152-річчю від дня народженні Лесі Українки.

   У кожному класі  класні керівники провели  літературні виховні години» «Стрічка часу життя і творчості Лесі Українки».

   Також завдяки нашим спеціалістам – колегам  бібліотеки відбулась   виставка в  бібліотеці  ліцею: «Ні, я жива! Я буду вічно жити!».

     Педагогами-організаторами і  учасниками Рою «Святославичі» були оформлені та виставлені в холі  нашого ліцею матеріали  присвячені Лесі Українці «Цікаві факти про Лесю Українку», «Тобі, Лесе, сьогодні до Дня річниці твого народження присвячуємо».

 Вчителі української літератури провели спільний творчий проект, урок-презентацію для  учнів старших класів з тематикою:  “У її імені барви України”.Також відбувся  перегляд  і обговорення документального   фільму і презентації» До Дня річниці народження Лесі  Українки».

    Вчителі школи разом з педагогами – організаторами і учнівським самоврядуванням   провели для старшокласників зустрічі-бесіди на тему: «Хто вам сказав, що я слабка».      

    Під час зустрічі звучали на заході  у виконання старшокласників уривки з творів  поетеси.

   Спеціалістами бібліотеки, педагогами-організаторами і  учасниками Рою «Святославичі»  були оформлені та виставлені в холі  нашого ліцею матеріали присвячені Лесі Українці   «Стежками Лесі Українки».

    Наше  учнівське самоврядування разом з педагогами-організаторами і вчителем історії  провели лекцію на тему: «Співачка досвітніх вогнів. Цікаві факти про Лесю Українку» переглянули також  фільм «Дочка українського народу».

    Поезією  Лесі Українки ми з вами захоплюємось вже  кілька століть. Тож нехай звучить серед нас слово Лесі і слово про Лесю, як шана та наша пам’ять про неї, на честь її 152-річчя. Ми завжди бачимо в образі нашої поетеси образ мужньої, сильної духом дівчинки, її життєрадісний погляд на світ, вільнолюбство, впевненість в собі.

   Життя Лесі Українки показує нам і навчає завжди бути сильними і формувати життєву мужність, цілеспрямованість, наполегливість та  прагнення до самоосвіти.