19-20 квітня під час екскурсій, які були проведені в рамках проекту “STEM: професії майбутнього”, старшокласники нашої школи познайомилися з роботою відокремленого підрозділу «Аварійно-технічний центр» (ВП АТЦ) НАЕК «Енергоатом».
Учні отримали змогу побувати у приміщенні кризового центру АТЦ, завданням якого є організація взаємодії та надання допомоги АЕС у випадку ліквідації наслідків можливих аварій. Заступник головного інженера ВП АТЦ Анатолій Долотов розповів про роботу аварійно-технічного центру, його основні підрозділи та провів огляд спеціалізованої техніки і обладнання.

Оглядаючи техніку, старшокласники ознайомилися з тим, як у необхідних випадках здійснюється радіаційна розвідка, дозиметричний контроль та дезактивація, відвідали роботототехнічний комплекс, побачили інженерні машини розгородження та вертоліт Мі-2, призначений для повітряної радіаційної розвідки.

Відвідувачі були вдячні за надану можливість ознайомитися з роботою такого унікального підрозділу як Аварійно-технічний центр і побажали Енергоатому успіхів у роботі.

Довідка. Проект “STEM: професії майбутнього” реалізується в рамках Коаліції STEM-освіти України, ініціатором створення якої  виступило ГО «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності». Підписання меморандуму про створення Коаліції STEM-освіти (STEM Education Coalition), співзасновником якої стала НАЕК «Енергоатом», відбулося 16 вересня 2014 року. Метою створення Коаліції STEM-освіти є підвищення якості технічної освіти в Україні. Енергоатом вважає, що  це дозволить Компанії брати більш активну участь у підготовці кадрів для АЕС, посилить співпрацю з профільними вищими навчальними закладами та надасть додаткові інструменти для популяризації атомної енергетики серед молоді та студентства.