Виховуючи сучасну молодь ми не можемо не згадувати події минулих епох і років становлення нашої Української Держави.
І в цьому сенсі спробуємо повернутися до історичних подій, адже історія повторюється, треба лишень розгледіти деталі……
Бій під Крутами 29 січня 1918 року, який для нашого українського народу став великим символом героїзму та самопожертви молодого покоління в страшній і підступній боротьбі за волю і незалежність!
18 – 20 річні юнаки з Університету Святого Володимира, Українського народного університету, Київської гімназії, добровольці із підрозділів Вільного козацтва затримали величезний наступ на столицю.
Завдяки сміливості й подвигу 520 українських молодих воїнів наступ на Київ було призупинено та надано можливість закінчити переговори щодо визнання самостійності Української Народної Республіки й визнання УНР суб’єктом міжнародних відносин.
Цьогоріч Україна вшановує 105 річницю бою під Крутами, наш ліцей теж не залишився осторонь цієї річниці.
Для старшокласників викладачами історії були проведені тематичні бесіди. Відбувся перегляд і обговорення документальних фільмів про історію України й історичні трагічні події присвячені героям Крут.
Вчителі школи разом з педагогами – організаторами та учнівським самоврядуванням провели для старшокласників зустрічі-бесіди на тему: «Історичний бій під Крутами».
Спеціалістами бібліотеки, педагогами-організаторами й учасниками Рою «Святославичі» були оформлені та виставлені в холі та бібліотеці нашого ліцею матеріали присвячені «Героям Крут».
Молоде учнівське самоврядування разом з педагогами – організаторами й вчителем історії провели лекцію на тему: «Пам’ятай бій під Крутами».