9 та 10 березня  щороку в Україні відзначають Шевченківські дні. Ці дні припадають на роковини дня народження та смерті великого українського поета і художника. Цього року  відзначаємо 209 років від дати народження Тараса Григоровича Шевченка  і 162 від дати смерті  поета.

    Вірші величного Кобзаря  ми починаємо вивчати ще в дитячих садочках   та з перших класів ліцеїв. Його творчість, його незламний дух  відчувається  в кожному рядку  поезії, та з самого дитинства зрощує в кожному з нас справжнього громадянина та патріота своєї держави. Художник за самовідчуттям і поет за покликанням він був і  є нині для України та світу  великою постаттю. Його невмируща влучна  поезія мала і  має великий вплив на світове українство.    

  Тарас Григорович відіграє велику роль у поширенні й прищепленні на всьому українському етнічному просторі єдиної назви «Україна» та розуміння того, що ти – «українець». Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої  України. Влучні слова Шевченка  надихають українців бути відважними та мужніми в боротьбі за свою єдність та незалежність.

Шевченківські дні – чудова нагода вшанувати Кобзаря, дізнатися більше про його життя та творчість, почути його поезію.

 Протягом тижня у Броварському ліцеї №7 відбувались заходи присвячені Кобзарю:

  • Учнівське  самоврядування, Рій «Святославичі»  і спеціалісти нашої бібліотеки разом оформили  виставку до Шевченківських днів «Великий син України» та  «Творча спадщина Тараса Григоровича Шевченка»;
  • Вчителі  історії  провели  тематичні бесіди та уроки,  переглянули й обговорили з учнями документальний фільм про історію життя  Шевченка «Гортаючи сторінки «Кобзаря»;
  • Вчителі української мови та літератури провели спільний творчий проект, урок-презентацію для  учнів старших класів з тематикою: «Шевченкове слово донині живе», цікаві квести  та  зачитали тематичний диктант;
  • Класні керівники ліцею провели  літературні виховні години «Тарас Шевченко живе і промовляє»;
  • Педагогами-організаторами й учасниками Рою «Святославичі» були оформлені та виставлені в холі  нашого ліцею матеріали  присвячені Кобзарю «Тарас Шевченко – геній і пророк».
  • Учнівське самоврядування разом з педагогами – організаторами і вчителями провели лекцію – акцію  «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Було проведено конкурс читців Шевченківської поезії  та творів. Також згадали історичні факти, які пов’язують наше місто Бровари з Тарасом Григоровичем Шевченко, а саме твори: «Катерина», «Варнак», «Сотник», де Кобзар писав про Броварі та Броварську землю.

 Глибока поезія нашого Тараса Шевченка давно стала найважливішим  духовним складником  українського народу. У його творах черпають силу і надію всі покоління. Шевченко  слав у глибини майбутнього  свої непохитні заповіти синам України. Своєю поезією він говорив і звертався до всього народу до слабих  духом українців, які  ще не пробудилися!

 Кобзар хотів бачити Україну сильною,  вільною  та незалежною державою, адже це   є пророчими словами Заповіту Тараса Шевченка, які надихають нас до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої  України!