І хоча зараз в Україні війна ми не маємо права не згадати річницю аварії на Чорнобильській АЕС! Саме 26 квітня 1986 року сталися два вибухи на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції.
Тоді відбулась найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, в 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.
Вчителі нашої школи зі своїми учнями пригадали річницю Чорнобильської катастрофи і провели онлайн бесіди, адже ці питання і на сьогоднішні дуже актуальні та потребують нового формату переосмислення минулих і теперішніх подій.
Спливають роки, нам Важко уявити, що могло б статися якби 36 років тому не загасили ту страшну пожежу. Масштаби пожежі могли б бути набагато більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії. Вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації. Чимало ліквідаторів відійшли у вічність.
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять загиблих, віддаємо шану тим, хто ризикуючи на цій Землі – життям, рятували все живе.
Наша пам’ять про Чорнобильську трагедію має стати застереженням на майбутнє та об’єднати усіх заради мирного та здорового життя.
Велика вдячність мужнім і сильним ліквідаторам атомної аварії.