
День вишиванки є українським святом, але відзначають його у всьому світі. Цьогоріч міжнародний День вишиванки припадає на 18 травня.
Це поки неофіційне свято, а історія його створення абсолютно випадкова. Ідею щодо проведення свята запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк у 2006 році.
Значення Дня вишиванки в Україні і світі дуже велике, адже українська вишиванка – не просто святковий одяг. Споконвіку вишита сорочка вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі.
Кожен регіон України має свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінне лише одне: вишиванка – це частина генетичного коду українця.
У останні роки, а особливо у воєнний час, День вишиванки має особливий сенс, адже всі українці вимушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.
Зараз, в умовах воєнного часу, на День вишиванки в Україні не проводяться масові заходи. Але долучитися до свята можуть всі – потрібно просто одягти вишиванку.
Цього року наша дружня родина ліцею також долучились до свята. Учні, вчителі та працівники цього дня одягли вишиванки і прийшли у них на заняття та на роботу.
Протягом дня було проведено безліч виховних заходів. До прикладу, тематичні уроки, на яких пригадали цікаві історичні факти про наш традиційний одяг, про українські традиції, а також розказували вірші про вишиванки.
На уроках малювання та творчості діти виконували роботи з українською символікою, малювали і розмальовували вишиванки.
Класні керівники у своїх класах розповідали про вишиванки, як про символ національної гордості та генетичний код, що єднає українців, об’єднує і надихає на нові перемоги.
Наші спеціалісти із бібліотеки облаштували у холі ліцею інформаційну виставку «Вишиванка – ланцюжок єднання минулого, сьогодення та майбуття українців».
З ініціативи дітей були проведені імпровізовані флешмоби «Єднаймося разом та вишиваймо перемогу!».
Такі свята об’єднують нас і ми відчуваємо себе справжніми українцями, які вміло зберігають культуру, звичаї і традиції свого народу, показуючи власну самоідентифікацію та національний код.
Таким чином МИ всі разом з вами захищаємо Україну, роблячи її цілісною і незламною!