Просвітницький Інтернет-портал “Веб-простір безпеки” www.child.mns.gov.ua для школярів, їхніх батьків і вчителів створила Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій.

На веб-сайті окремі розділи присвячені:

вибухонебезпечним предметам;

пожежна безпека;

Бережіться від нападу собак

Дiї пiд час повенi, паводка Дії під час евакуацiї

Дії при кровотечі

Методичні рекомендації в допомогу учасникам навчально-виховного процесу

Надання перщої допомоги. Реанiмацiйнi заходи

Обережно, отруйні гриби

Отруйнi рослини

У розділі присвяченому вибухонебезпечним предметам, можна знайти фотографії, макети і опис шкідливої дії авіаційних бомб, артилерійських снарядів, мінометних та інженерних мін, ручних гранат і патронів.

«Оскільки вибухонебезпечні залишки війн і минулої військової діяльності – це проблема, яку не вирішити нашвидкоруч, вкрай важливим є продовження систематичної просвітницької роботи, яка має допомогти людям запобігти ризиків їхньому здоров’ю та навіть життю. І звісно, школярі є соціальною групою, яка потребує особливої уваги в інформуванні про небезпеку боєприпасів. Ми сподіваємось, що наша співпраця з ДСНС України допоможе підняти обізнаність юних українців про подібні ризики», – додав Рене Бібо, старший співробітник проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Крім інформації про небезпечні знахідки, на веб-порталі є багато корисної інформації про безпеку в умовах різних надзвичайних ситуацій, про діяльність Служби порятунку і професійних рятувальників, пожежно-рятувальний спорт, конкурси і фестивалі. Окремий розділ присвячений дітям-героям, які перемогли у акціях, організованих ДСНС України.

«Ми прагнули зібрати максимум інформації про вибухонебезпечні предмети, які залишилися після минулих війн, і перетворити її з terra inkognita у доступні і реальні нариси, щоб дитяча допитливість не мала трагічних наслідків», – підкреслив перший заступник Голови ДСНС України Анатолій Бойко.

Сайт буде корисним і для дорослих: для батьків тут є перелік навчальних закладів, де діти можуть отримати профільну освіту у сфері цивільного захисту, а для вчителів – методичні матеріали та література з питань безпеки життєдіяльності для підготовки уроків, сценарії вікторин, конкурсів, виховних годин, перелік музеїв та виставок пожежної справи. Веб-простір безпеки функціонує українською і англійською мовами.

.