Силами учнів, що входять до складу шкільного самоврядування –ТАРШ, 1 грудня в рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в нашій школі були проведена низка заходів на тему «ВІЛ та СНІД»У фойє школи були розміщені плакати та стенди на відповідну тему, лідерами школи були проведені лекції та презентації  для учнів 7-х, 8-х та 10-х класів, небайдужим і проінформованим учням роздавали червоні стрічки, як символ боротьби проти СНІДу. Лекції презентували Дмитро Середа – президент школи, віце-президент – Ольга Лещик, члени ТАРШ – Булах Юля, Настя Конотенко, Ярослав Музира і Михайло Сапсай. На лекціяї обговорювалися такі питання:

1. Поширення ВІЛ/СНІДу серед молоді.

2. Сучасна медицина і СНІД.

3. Статеві стосунки у неповнолітніх.

4. Методи боротьби зі СНІДом..

5. Етапи деградації організму при захворюванні СНІДом.

У результаті проведених заходів учні ще більше стали обізнаними і проінформованими, а це найголовніше для організаторів!

СНІД – світова проблема, і бути небайдужим – наш обов’язок!

Діма розповідав про СНІД, ВІЛ «Чума xx століття». Віл – це вірус, який пригнічує імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, який виникає з ВІЛ на фоні ослабленого імунітету. Та ще дізналися що СНІД/ВІЛ, був виявлений в Монтані в 1983р. і Гало в 1984р. Потрапляючи в організм людини, ядра вірусу проникають у цитоплазму клітин, де починається синтез вірус-специфічних ДНК, а потім їхнього дзеркального відбиття – плюс-днк. Об’єднавшись і прийнявши кільцеподібну форму, вони утворять Днк копію вірусного генома, що переходить із цитоплазми в ядро інфікованої клітини і вбудовується в її геном. Шляхами передачі ВІЛ : 1.Під час статевого акту (через сперму чи жіночу секрецію). 2. При порушені цілісності шкіри та проникнення крові безпосередньо до кровоносної системи здорової людини ( наприклад через шприц та голку з залишками крові). 3.Внутрішньоутробна передача ВІЛ плоду з током крові інфікованої матері або вже після народження через материнське молоко. Після проникнення в організм здорової людини вірус починає інтенсивно розмножуватися. Антитіла до ВІЛ можуть бути виявлені в крові людини вже через 4-8 неділь зараження. Наприкінці 4-5 неділі після зараження ВІЛ у хворого розвивається комплекс симптомів, аналогічних ознакам інфекційного мононуклеозу: температура тіла підвищується до 38,5-39,5°С, починається ангіна, відзначається збільшення печінки і різних груп лімфатичних вузлів. Досить часто СНІД важко діагнозу вати, тому що у хворих не проявляються ніякі симптоми, крім набрякання пахвови, шийних або потиличних лімфатичних вузлів. Вилікувати СНІД неможливо, тому він і є одним з найстрашніших захворювань у цей час. Глобальний фонд боротьби зі СНІДом з 2004 року, кожен рік в Україну перевозять близько 20 партій вантажу, про допомогу інших людей для ВІЛ-інфікованих. Учні переглянули мультфільм про «Лікаря Панацейко» який розповідав про СНІД та ВІЛ, та як себе вберегти та фільм про СНІД, в якому акцентували увагу, що не потрібно боятися та уникати людей хворими цими хворобами, а на оборот спілкуватися з ними та підтримувати зв’язок.

Велика подяка всім тим організував та провів ці лекції, думаю що учні прислуховувалися до кожного слова та зрозуміли що потрібно буди трішки обережніше, і не забувати хворих людей.