9 листопада 2021 року у Броварській спеціалізованій школі I-III ступенів №7 були проведені заходи, які присвячені Дню української писемності та мови.
 
У зв’язку з дистанційним навчанням, учні старших класів писали Радіодиктант національної єдності в онлайн режимі. Вчителі та адміністрація школи також долучилися до написання радіодиктанту.
 
Серед учнів 1 та 4 класів були проведені уроки та бесіди на тему: ”Українська мова – духовне багатство нації!” та конкурси малюнків.

Цікаві факти про українську мову

Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 мільйонів, більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, США та інших країнах, де мешкають українці. 

  • Найбільше перекладений літературний твір – «Заповіт» Тараса Шевченка. Його переклали на 147 мов народів світу.
  • Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово «вороги» – «вороженьки».
  • Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера «п»; на неї також починається найбільша кількість слів. Літера «ф» – найменш уживана.
  • Назви всіх дитинчат тварин в українській мові належать до середнього роду.
  • Сучасна українська мова нараховує приблизно 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.
  • Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?»