Вони постали каменем, мов неприступна скеля,
На них залізом плавленим валились сотні тонн,
Та їх кістки не тріснули — не витримала стеля,
Та дух їх не зламався — не витримав бетон!

Бої за Донецький аеропорт – одні з найзапекліших у війні на сході України – тривали з травня 2014-го до 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійським бойовикам, затято відстоюючи рідну землю. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «кіборги». Тільки за офіційними даними, загинуло понад двісті українських бійців. За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу.

   З метою вшанування пам’яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України для старшокласників викладачами історії були проведені тематичні бесіди та перегляд  і обговорення документальних фільмів про українських кіборгів, які здійснювали оборону Донецького аеропорту.

   Вчителі школи разом з педагогами – організаторами  провели в старших 8 та 9  класах зустрічі-бесіди на тему: «Захисники Донецького аеропорту». По закінченню бесіди учні виявили бажання намалювати малюнки і відобразити всі моменти боїв та захисту нашого аеропорту та територій України.

    Учасниками Рою «Святославичі» були оформлені та виставлені в холі та бібліотеці нашої школи малюнки присвячені «Дню пам’яті Кіборгів».

     Учнівське самоврядування разом з педагогами -організаторами нашої школи запропонувало для перегляду старшокласникам презентацію на тему: «Почути серцем».  Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх полеглих героїв-кіборгів. Вони навічно записали свої імена в Книгу Пам’яті українського народу.