І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
 
Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.

 

8 травня цього року у ліцеї відбулися заходи до Дня Пам’яті та Примирення, які присвячені загиблим у Другій світовій війні.

У цей день ми згадуємо мільйони людей, чиє життя було обірване насиллям світового масштабу: людей усіх рас і націй, чоловіків і жінок, воїнів і мирне населення, дітей і дорослих, – усіх загиблих і тих, хто вижив та пройшов через усі випробування Другої світової війни.

Заходи до цього дня почали проводити лише з 2015 року. Символом Дня Пам’яті та  примирення стала квітка червоного маку.

В нашому ліцеї були проведені тематичні заходи, уроки, презентації, виставки, які  пов’язані з історичними подіями Другої світової війни.

Класні керівники в класах провели виховні години та тему: «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього».

Вчителі історії під час своїх занять провели тематичні інтерактивні уроки та бесіди «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього», «Ціна Перемоги», а також переглянули відповідні фільми та власні презентації.

Завдячуючи нашим спеціалістам з бібліотеки відбулась книжкова виставка «В серцях і книгах пам’ять про війну».

Учні старших класів приєдналися до акції «Збережемо пам’ять про подвиги» та взяли участь у флешмобі, прикріпивши червоні маки до одягу, тим самим підтримавши тему Дня Примирення.

Представники учнівського самоврядування з допомогою педагогів-організаторів, щоб привернути увагу до Дня примирення, відобразили червоні маки у своїх малюнках на асфальті поряд з ліцеєм.

Разом з тим ми не полишаємо думок і про тих, хто зараз боронить нашу Державу і бореться за нашу перемогу, йдучи стежками своїх дідів-прадідів.

Пам’ятаймо тих, хто боровся за Україну тоді!

Шануймо тих, хто воює за неї сьогодні!